Wyprawa do Tokio 2016

Moja wycieczka do Tokio 2016 -

Przygotowania

 

   Podróż do Japonii zawsze była moim wielkim marzeniem. Zwiedziłem pół Europy, m.in widziałem wieże Eiffla, byłem w podparyskim Disneylandzie, w Monachium, Berlinie, Budapeszcie, Wiedniu, Pradze, Bratysławie, Brukseli, Amsterdamie,  widziałem kawałek Holadnii i kilka innych. Wreszcie zjeździłem całą Polskę wzdłuż i wszerz... góry, mazury, kaszuby, bieszczady. Wschód i zachód.... D

   Doszedłem do wniosku że wszystkie te miejsca są owszem ciekawe, "ładne" itd ale w pewnym sensie ... jednakowe. Mieszkają w nich mniej lub bardziej podobni do siebie ludzie, architektura tez jest z grubsza podobna, wszędzie mamy jakieś stare miast, jakiś zamek lub pałac, jakiś słynny pomnik/budynek..... taki schemat europejskiego miasta/krajobrazu. Zapragnąłem zobaczyć coś zupełnie odmiennego. Coś innego w sensie kulturowym, mentalnym, architektonicznym, społecznym. Przyszedł najwyższy czas aby ruszyć 4 litery po za Europę ;) 

   W końcu w okolicach stycznia  2016 roku otrzymałem informację o tym że FIN organizuję kolejną  konferencję, tym razem w ... Tokio!   To było to!

Spotkanie mialo się odbyc w hotelu The Prince Park Tower Tokyo. Sam udział w konferencji FIN bedzie ciekawy doświadczeniem (jak zawsze) a do tego bonus w postaci zwiedzania Tokio. Do tego postanowiliśmy przedłużyc nasz pobyt w o 1 dzień i zarezerwować pokój w hotelu APA Hotel Shibuya Dogenzakaue który znajduje się .... 5 min drogi od słynnego skrzyżowania Shibuya Crossing.

 Shibuya Crossing Tokyo

Skrzyżowanie Shibuya Crossing

 

Dzięki temu wyjazdowi dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy.  Postaram się  przedstawić je Wam jak najlepiej, podpowiadając przy okazji jak przygotować się do podobnego wyjazdu, co zobaczyć, o czym pamiętać jadąc do Japonii. 

Marcin Piętka w Japonii

 Podróż rozpoczęła się na stacji Szczecin Główny a potem Warszawa - Amsterdam i Tokio. Powrót: Tokio - Paryż - Warszawa - Szczecin.

 

 Wpisy będą pojawiać się w tej kategori (Tokio 2016 i poniżej) w miarę mozliwości i czasu.

Mam nadzieję że moje wpisy przypadna Wam do gustu!  

 

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zdjęcia z wycieczki do Tokio w maju 2016 roku.

 

 ... bądz tu Polaku mądry i z ponad tysiąca zrobionych zdjęć wybierz kilka do opublikowania dla znajomych... Uwierzcie, starałem się!

 DSC02819 Large

Ladies and gentlemen, good morning. Welcome on board.  This is Captain Marcin Piętka speaking and I have some information about our flight. Our flight time today will be 11h and our estimated time of arrival in Tokio is 9 AM local time. The weather in our route is good… The temperature at our destination is now 22 degrees Celsius, with clear sky. We wish you a pleasant flight and we hope to see you again soon. On behalf of all our crew, thank you for choosing our company as your airline today. ;)

P1000012

 No to lecim...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

DSC03131

 

Wieża "Tokyo Tower"

 

 Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale naród japoński posiada swoją własną wieżę Eiffla. Budowa telewizyjnej wieży Tokyo Tower wzorowanej na paryskim symbolu zakończona została w 1958 roku.

 

   Tokyo Tower (jap. 東京タワー Tōkyō Tawā) zwana również Wieżą Tokijską – wieża telewizyjno-radiowa będąca atrakcją turystyczną z punktem obserwacyjnym. Położona w parku Shiba w dzielnicy Minato a wybudowana w 1958 roku, ma 333 metry wysokości i jest wyższa o 8 metrów od paryskiej wieży Eiffla na której była wzorowana.

Tokyo Tower - Architekt: Tachū Naitō
Adres: 4 Chome-2-8 Shibakoen, Minato, Tokyo 105-0011, Japonia
Wysokość: 333 m
Otwarcie: 23 grudnia 1958

 

Tokyo Tower po za faktem bycia nadawcza wieżą tv/radio jest również jednym z najpopularniejszych punków widokowych stolicy Japonii. Dwie platformy obserwacyjne - umieszczone na wysokości 150 oraz 250 metrów. Odwiedza je ok.  2,5 miliona turystów rocznie.

Dostać się na wieżę jest bardzo prosto – trzeba kupić bilet. Bilety są w cenie 900 i 1600 jenów - bo też windy mogą dowieźć w różne punkty obserwacyjne – niższy w połowie (900jenów) i wyższy na samym szczycie (1600jenów.)

    Bilet na Tokyo Tower

Bilet na "Tokyo Tower"

- bilet dla osoby dorosłej na 1 poziom - "Main Observatory" (połowa wieży) Cena: 900 Yenów = około 32 PLN

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 lotnisko

Jadę do Tokio, jak się przygotować?

Przydatne informacje.

 

 
 

Zaczynamy od samych przygotowań, czyli o czym należy pamiętać przed wycieczką do Japonii?

  • Polacy jadący na okres do 90 dni w celach turystycznych nie potrzebują wiz. Po wylądowaniu na miejscu otrzymują tzw. "Landing peremission" .
  • Japońska sieć elektryczna zasila prądem 110V i ma odmienne od naszych wtyczki. Dlatego należy zaopatrzyć się w specjalne wtyczki/przejściówki i zabierac ze sobą sprzęt na którym wyraźnie jest oznaczony zakres prądu: "110V-240V" - sprawdzcie wszystkie swoje urządzenia/zasilacze do nich!  Warto też zabrać ze sobą przedłużacz - mi bardzo się przydał w hotelu (mało gniazdek/dużo sprzętu).
  • Uwaga! "Scyzoryk" zostaw w domu! Posiadanie przy sobie noża(ostrze pow. 3 cm) jest w Japonii karalne.

 

wtyczka1

moja wtyczka-przejściówka polsko-japońska (czyli polsko-USA)

Podkategorie

panorama1

 

Relacje z wyprawy do Tokio w maju 2016r.

  

 Ciekawostki, znane miejsca, obserwacje życia codziennego Tokijczyków  czyli wszystko co zarejestrowało oko mojego aparatu.

Zapraszam do oglądania!